Fri frakt | Montér kundeklubb*

Gnistfanger til bålpanne 60 cm

  • Passer til bålpanne 60 cm
  • Tre nettingvegger i stål
  • Enkel montering med vingemuttere

Velg antall

set

Hent selv

Få varen levert

NOBB 41966604Artikkelnummer 101131738
  • Passer til bålpanne 60 cm
  • Tre nettingvegger i stål
  • Enkel montering med vingemuttere
  • Ca. 1,7 kg vekt
  • Reduserer gnistsprut

Gnistfanger til bålpanne 60 cm fra Espegard er et funksjonelt tilbehør som bidrar til bedre kontroll rundt ildstedet. Produktet består av tre nettingvegger i svartlakkert stål, laget for å monteres på bålpanne med diameter 60 cm. Den tette nettingen er utformet for å redusere spredning av gnister og glør, samtidig som lufttilførselen til bålet opprettholdes. Det gir en mer avgrenset fyringssone uten at du mister innsynet til flammene eller opplevelsen rundt bålet.

Den svarte overflaten gir et nøkternt og helhetlig uttrykk som passer godt sammen med bålpanne og annet utstyr i samme serie. Konstruksjonen er utviklet for å henge stabilt på kanten av ildstedet, og festes enkelt med vingemuttere. Monteringen er rask og krever ikke avanserte verktøy, noe som gjør løsningen godt egnet både for fagfolk og for hjemmebrukere som ønsker en ryddig og anvendelig løsning rundt uteplassen. Med en vekt på cirka 1,7 kg er gnistfangeren enkel å håndtere ved montering, demontering og rengjøring, samtidig som den fremstår solid i bruk.

Produktet passer godt til uteområder der bålpannen brukes som samlingspunkt, som hage, hytte og terrasse. Den åpne nettingkonstruksjonen gjør at varme og lys fra bålet fortsatt kommer godt til sin rett, mens gnister i større grad holdes tilbake nær ildstedet. Dette bidrar til en mer kontrollert fyring og en mer gjennomført ramme rundt bålpanneområdet. Gnistfangeren kan også kombineres med gnistfangerlokk 60 for en mer komplett løsning.

Vedlikeholdet er enkelt. Sot og aske kan fjernes med børste, og overflaten kan tørkes eller skylles forsiktig ved behov. Det anbefales å kontrollere at alle deler sitter riktig før bruk. For lengre levetid bør produktet smøres regelmessig med vedlikeholdsolje, slik det er vanlig for svartlakkert stål. Gnistfangeren er laget for jevnlig bruk og for å tåle belastningen som følger med fyring ute over tid. Den kombinerer slitestyrke, enkel håndtering og et rent uttrykk som passer godt til bålpanne 60 cm.

Deler av teksten er KI-generert. Feil kan forekomme